FAQ – Často kladené dotazy 

 

 • Z čeho jsou šperky vyrobené?

 

Většina šperků NIIKA je vyrobena ze stříbra o ryzosti Ag 925/1000, které neobsahuje nikl. U některých pozlacených (GOLD PLATED/ GOLD FILLED) šperků je základním materiálem mosaz. Na špercích z mosazi je tlustější vrstva zlata, takže šperky déle vydrží pozlacené a náušnice mohou nosit i ty, kterým obyčejná bižuterie nevyhovuje.

Šperky, které jsou pozlacené (tzv. GOLD PLATED) mají na sobě tenkou vrstvu 14k nebo 18k zlata, která se nanáší galvanicky. Jedná se obvykle o velmi tenké zlaté vrstvy, od jedné desetiny až do cca deseti mikrometrů.

U pokovených šperků (tzv. GOLD FILLED) jde o pokovení tzv. plátováním. Mechanickým působením a vyšší teplotou se spojuje stříbro s tenkým plíškem 14k nebo 18k zlata. Pozlacení u GOLD FILLED šperků je velmi odolné a jedná se o nejkvalitnější alternativu šperků ze zlata. 

 

 

 • Jak dlouho vydrží pozlacení na šperku?

 

Pozlacení (GOLD PLATED) i pokovení šperku (GOLD FILLED), je-li nošen, je vždy pouze dočasné. Přestože galvanické pozlacení má větší tendenci se častým třením vytrácet než u pokoveného šperku, je třeba dodržovat všechny potřebné pokyny k tomu, aby pozlacení/pokovení šperku vydrželo co nejdelší dobu. Výdrž pozlacení závisí od vašeho zacházení se šperkem.

 

 

 • Mohu se se šperkem koupat, sprchovat a spát?

 

Stříbrnému, nepokovenému šperku by neměl nijak vadit kontakt s čistou, studenou vodou. Jakmile však přijde do kontaktu s mýdly či šampony, dojde k chemické reakci, v důsledku které šperk může změnit barvu.

Pozlacený šperk se s chemikáliemi snáší velice špatně a není doporučen ani jeho kontakt s vodou. Nedoporučujeme se šperkem ani uléhat. Čím více je šperk vystavován tření, tím rychleji může být ztráta pozlacení znatelná.

 

 

 • Jak mohu zjistit velikost prstýnku?

 

Úplně nejjednodušší způsob, jak změřit správnou velikost, je pomocí tenkého provázku, tužky a pravítka. Následující postup Vám poradí jak na to

 

 

 • Bude zakoupený šperk dárkově zabalen?

 

Prstýnky, náramky, náhrdelníky a větší náušnice Vám zabalíme do bílých dárkových krabiček se zlatým logem. Drobnější šperky, jako jsou například náušnice prodejné po jednom kuse, Vám posíláme v semišových kapsičkách s mašličkou.

 

 

 • Je možné objednaný šperk vrátit? 

 

Pokud Vám šperk nevyhovuje, máte po obdržení své objednávky 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodů. Více informací o způsobu vrácení či reklamace zboží najdete zde. Pokud si přejete šperk vrátit, je třeba aby:

 • nebyl nošený
 • nebyl zničený ani poškozený
 • nebyl nijak upravovaný
 • byl v originálním balení

Náklady na vrácení zboží hradí zákazník. 

 

 

 • Nemohu najít svůj oblíbený produkt v nabídce (nebo je označen jako vyprodaný). Je možné jej znovu objednat?

 

Je-li produkt označen jako vyprodaný, napište nám zprávu a my Vám upřesníme, kdy by mohl být opět naskladněn. Máte-li oblíbený produkt, který v nabídce nevidíte, pravděpodobně je vyřazen z prodeje. Kdykoliv nám však můžete zanechat zprávu na info@niika.cz nebo na Instagramu a my se pokusíme vyhovět Vašim individuálním požadavkům.

 

 

 • Líbí se mi šperk, ale měl/a bych zájem o jinou barevnou variantu, která na e-shopu není.

 

Většinu produktů Vám můžeme zajistit i v jiné barevné variantě (zlatá, stříbrná, rosegold), přestože ji nemáme na e-shopu. Neváhejte nám napsat zprávu na info@niika.cz nebo na Instagramu.